Engellenen Sitelere Erişim, Gizli Sörf, Proxy, Web Proxy, Anonymous Surf

AnchorFree HotSpot Shield VPN

AnchorFree firması tarafından Wi-Fi kullanıcıları için hazırlanmış HotSpot Shield programı VPN kullanarak güvenlik sağlıyor ve bedava olarak kullanıma sunulmuş. Program popüler VPN geliştiricilerinden olan OpenVPN altyapısını kullanıyor. İnternete HotSpot Shield’ın sunucuları üzerinden çıktığınız için, yasaklanan web sitelerinede güvenli bir şekilde erişebiliyorsunuz. IP bazlı engellenen web sitelerinede bu  yöntem ile erişebilirsiniz.

Programı anlatmadan önce biraz alt yapısından bahsedelim. VPN, Virtual Private Network’ün (Sanal Özel Ağ) kısaltması olup, ağlara güvenli bir şekilde uzaktan erişimde kullanılan bir teknolojidir. Sanal bir ağ uzantısı yarattığından uzaktan bağlanan makine ağa fiziksel olarak bağlıymış gibi görünür.

Programın kurulumunda herhangi bir seçim yapılmadığından kurulumunu anlatmayacağım, tüm seçeneklere ileri dediğinizde program sorunsuzca kuruluyor. Kullanımıda son derece basit, kurulumdan sonra programı çalıştırdığınızda görev çubuğunda (system tray) yerini alıyor. Programın simgesine sağ tıklayıp “Connect” dediğinizde ağa bağlanıyor. Artık özgürce internette dolaşabilirsiniz.

AnchorFree HotSpot Shield VPN 01

Programın kontrol paneline tarayıcınıza 127.0.0.1:895 yazarak erişebilirsiniz. Panelde bağlantı durumu VPN IP adresi gözüküyor. Sol altta bulunan “more”u seçerek gelen giden toplam dosya boyutunu, bağlanılan VPN sunucu adresini ve ne kadar süredir bağlandığınızı görebilirsiniz.

AnchorFree HotSpot Shield VPN 02
AnchorFree HotSpot Shield VPN 03
Program kullanımı sırasında sayfaların üstünde banner çıkabiliyor.
AnchorFree HotSpot Shield VPN 04
Bu bannerda çıkabilecek reklamları seçebilme şansınız var.
AnchorFree HotSpot Shield VPN 05

[Download: AnchorFree HotSpot Shield , Official Site ]

Etiketler: , ,

Yorumlar

  1. barbar

    saol dostum guzel ornek

Yorumla

Not: Yorumunuz yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayımlanacaktır. Yayımlanmadı diyerek tekrar mesaj göndermeyin.