Engellenen Sitelere Erişim, Gizli Sörf, Proxy, Web Proxy, Anonymous Surf

SwitchProxy Tool

Firefox Logo

SwitchProxy Tool, Firefox için yazılmış bir eklentidir. Firefox’ta çok sayıda proksi girişi yapılabilmesi, proksiler arası kolay geçiş yapması, proksi geçişinden sonra cookie’leri otomatik temizlemesi açısından kolaylık sağlar. Firefox’ta toolbar olarak yüklenir.

SwitchProxy Tool Kurulumu

SwitchProxy Tool’u Firefox’un addon sitesinden bulabilirsiniz .

SwitchProxy Tool 01

Extension’ı Install Now tuşuna basarak download ediyoruz.

SwitchProxy Tool 02

Açılan ufak pencerede Şimdi Kur tuşuna basarak Firefox eklentisini kuruyoruz.

SwitchProxy Tool 03

Kurulum tamamlandıktan sonra Firefox kurulum yöneticisi Firefox’u tekrar başlatmamızı istiyor. Firefox uygulamasını baştan başlat tuşuna basarak Firefox’u tekrar başlatıyoruz.

SwitchProxy Tool Kullanımı

SwitchProxy Tool 04

Firefox tekrar açıldıktan sonra karşımıza SwitchProxy Tool eklentisinin toolbarı çıkıyor. Yeni proksi adresleri eklemek için SwitchProxy Tool’un toolbarından Add tuşuna basıyoruz. Karşımıza ufak pencere çıkıyor, burada ekleyeceğimiz proksinin türüne göre Standard yada Anonymous seçeneğini seçerek Next tuşuna basıyoruz.

SwitchProxy Tool 06

Açılan ufak pencerede Proxy Label kutucuğuna proksiyi belirten herhangi bir etiket giriyoruz. HTTP Proxy yazısının karşısındaki kutucuğa proksi ip adresini, Port yazısının karşısındaki kutucuğa proksinin portunu giriyoruz. Sonra Tamam tuşuna basarak ilk proksimizi giriyoruz.

Proksi adreslerini, Proxy IP Listeleri sayfamızdan yada sitemizin sağında bulunan Güncel Proxy IP’leri menusunden bulabilirsiniz.

SwitchProxy Tool 05

Proxy yazısı karşısından eklediğimiz proksiyi seçiyoruz ve Apply tuşuna basıyoruz.

Apply tuşuna bastıktan sonra proksi aktif hale gelecektir. Daha fazla proksi adresi ekleyebilmek için Add tuşuna basarak aynı işlemleri tekrar yapabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Yorumlar

  1. Floroskop

    Hello!
    I think this try.

  2. Proxygizlen

    Teşekkürler :)

Yorumla

Not: Yorumunuz yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayımlanacaktır. Yayımlanmadı diyerek tekrar mesaj göndermeyin.