Engellenen Sitelere Erişim, Gizli Sörf, Proxy, Web Proxy, Anonymous Surf

Opera’da Proxy Kullanımı

Opera Logo

Opera’da proksi kullanımını anlatırken, McGill Üniversitesine ait IP’deki proksiyi (192.197.121.3:3128) kullanacağız. Resimdeki pembe çerçeveleri takip ederek kolayca uygulayabilirsiniz.

Opera’da Proxy Kullanımı 01

Opera’yı açıp Araçlar dan Tercihler i seçiyoruz.

Opera’da Proxy Kullanımı 02

Açılan ufak pencerede Gelişmiş i tıkladığımızda yukarıdaki gibi bir pencere çıkıyor karşımıza, burada ı seçip Vekil sunucular a tıklıyoruz.

Opera’da Proxy Kullanımı 03

Karşımıza ikinci ufak pencere çıkıyor, burada HTTP ‘yi seçtiğimizde yandaki boşluklara proksinin IP adresini ve portunu yazabileceğiz. HTTP seçeneğinin yanındaki boşluğa proksi IP adresini ve Bağ N. kutucuğuna proksinin portunu yazdıktan sonra Tamam tuşuna tıkladığımızda ayarlarımız kayıt olacak.

Bundan sonra tarayıcıda açtığımız her adres proksi üzerinden açılacaktır.

Proksiyi iptal edip normal bağlantınızla dolaşabilmek için, son pencerede HTTP seçeneğini iptal ederek Tamam tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Etiketler: ,

Yorumlar

 1. SenSei

  forumumuzdan sitenize link verdim.. bilgiler için tesekkürler :)

 2. Murat

  Bende bir bilgi ekleyeyim. Bu özelliği hızlı özellik değiştirme ile açıp kapamak çok daha hızlı. Araçlar münüsünden hızlı özellik değiştirme oradanda vekil sunucuları etkinleştir seçeneği ile açılıp kapatılabilir. Menüye F12 tuşu ilede hızlıca ulaşmak mümkün ayrıca.

 3. H.Ulusoylu

  Çok teşekkürler

 4. Murat

  You are trying to use a node of the CoDeeN CDN Network. Your IP address is not recognized as a valid PlanetLab address, so your access to CoDeeN does not include all HTTP types..
  Bende böyle bir hata cıkıyor neden??

 5. Juni

  CoDeen proksiler legal kullanım içindir ve bazı kısıtlamaları vardır. Tüm HTTP protokollerini desteklemediğinden mesela forumalara giremezsiniz, download yapamazsınız, https sitelerde dolaşamazsınız. CoDeeN proksiler 3128, 3127 numaralı portları kullanır, bu şekilde diğerlerinden ayırt edebilirsiniz.
  http://www.proksim.net/codeenplanetlab-proksiler/

 6. sami

  Sayın admin son resimde yer alan vekil sonuçlarında Gopher,Wais nedemektir.HHTP 1.1 lullan ne işe yarıyor.Teşekkürler.Harika bir site.
  Not:Socks İP kullanımınıda yakın zamanda yazacakmısınız.

Yorumla

Not: Yorumunuz yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayımlanacaktır. Yayımlanmadı diyerek tekrar mesaj göndermeyin.